Pamiętam kiedy na jednym ze szkoleń Małgosia opowiadała o poparzonej dłoni i preparacie który stosowała na ranę. To był moment kiedy poznałyśmy się z Małgosią i kiedy dermokosmetyki 𝐎𝐫𝐠𝐚𝐧𝐢𝐜 𝐋𝐢𝐟𝐞 wzbudziły moją ciekawość....a w zasadzie jeden z tych szczególnych produktów, ale o nim napiszę innym razem.

Dziś chciałabym Wam tę markę przybliżyć, ponieważ kiedy sama zaczęłam stosować te dermokosmetyki  zostałam bardzo mile zaskoczona reakcją skóry, składem i jeszcze kilkoma innymi aspektami.

 

𝐎𝐫𝐠𝐚𝐧𝐢𝐜 𝐋𝐢𝐟𝐞 to polska marka, firma rodzinna istniejąca na naszym rynku od 1995 roku.

 

Firma tworzy dermokosmetyki z naturalnymi wyciągami ze świeżych roślin leczniczych, które pochodzą z różnych plantacji botanicznych.

Podoba mi się, że 𝐎𝐫𝐠𝐚𝐧𝐢𝐜 𝐋𝐢𝐟𝐞 to rodzinna firma, której celem jest komponowanie wyjątkowych i skutecznych kosmetyków tworzonych w oparciu o naturalne ekstrakty roślinne. Twórcy kosmetyków wierzą w moc natury, dlatego wyciągi do ich produktów pochodzą z plantacji organicznych. Każdy kosmetyk zanim zostanie dopuszczony do użytku przechodzi rygorystyczne badania dermatologiczne. Kosmetyki są produkowane w Polsce.

 

Firma nie testuje kosmetyków na zwierzętach 🐀 🐱 oraz wspiera ludzi i fundacje które się nimi opiekują i walczą o ich prawa.

 

Kluczowe składniki aktywne wykorzystywane w produkcji kosmetyków posiadają certyfikaty odpowiednie dla dermokosmetyków naturalnych i organicznych Ecocert Cosmos Organic.

 

Analizując skład kosmetyków 𝐎𝐫𝐠𝐚𝐧𝐢𝐜 𝐋𝐢𝐟𝐞 zauważyłam, że bazują one na starannie dobranych wyciągach roślinnych, których składniki aktywne przenikają do skóry z pomocą specjalnie opracowanej technologii zamykania witamin i aktywnych wyciągów w liposomach. Ważne jest też to, że cechuje ja mała ilość konserwantów i są hipoalergiczne, więc może stosować je każdy pod warunkiem odpowiedniego dobrania produktu do typu cery i problemu.

 

 

W ofercie 𝐎𝐫𝐠𝐚𝐧𝐢𝐜 𝐋𝐢𝐟𝐞 znalazłam fitoregulatory, czyli preparaty zadaniowe o silnym działaniu regenerującym. Doczytałam też, że firma posiada jako jedyna patent na wyłączność na produkcję tychże fitoregulatorów! 🔥🔥

 

A cóż to dla nas znaczy? Otóż fitoregulatory zawierają skoncentrowany wyciąg botaniczny zamknięty w liposomach. Jest on wspierany przez naturalne tłuszcze roślinne oraz synergicznie działające witaminy. Czyli aktywnie biologicznie wyciągi z roślin leczniczych oddziałują na komórki skóry i stymulują ich metabolizm. Do tego zawierają konserwanty, które nie kumulują się w skórze i jej nie obciążają.

 

Mi bardzo odpowiadają szampony i odżywki do włosów a mój mąż zachwala pastę do zębów i krem do twarzy 💖

 

Oferta 𝐎𝐫𝐠𝐚𝐧𝐢𝐜 𝐋𝐢𝐟𝐞 jest na tyle rozbudowana i dostosowana do potrzeb konkretnej skóry, że wydaje mi się, iż bez problemu znajdziecie idealne produkty dla siebie, a jeżeli będziecie mieli  dodatkowe pytania - dajcie znać, a postaram się pomóc 😊