YONELLE 

SPILANTOL MIMICAL EFFECT

 

Zacznę więc od początku.

 

Co to takiego ten SPILANTOL.....

 

SPILANTOL to ekstrakt roślinny z jeżówki elektrycznej.  Acmella jest nie tylko rośliną cenioną za swoje zastosowanie kulinarne (liście używane są do przyrządzania różnorodnych sałat), ale przede wszystkim za szerokie wykorzystywanie do celów medycznych. Od uśmierzania bólu zębów (stąd jedna z nazw „roślina od bólu zęba” – „toothache plant”) poprzez działanie antyseptyczne (działa na wiele grup patogenów) aż po działanie stricte kosmetyczne – ekstrakt z Acmella oleracea jest uważany za naturalną alternatywę dla botoksu. Ekstrakt ten zawiera spilantol – substancję należącą do grupy alkiloamidów. Stosowany zewnętrznie zmniejsza napięcie mięśni, przyczyniając się tym samym do redukcji zmarszczek mimicznych twarzy.

 

Spilantol w czystej postaci oraz ekstraktu z Acmella oleracea hamuje skurcze mięśni podskórnych, w tym zwłaszcza mięśni mimicznych twarzy, zatem może być stosowany jako składnik produktów przeciwzmarszczkowych lub stanowić samodzielną terapię przeciw starzeniu się skóry. Zabieg mający na celu redukcję zmarszczek mimicznych może polegać zarówno na aplikacji zewnętrznej preparatu zawierającego ekstrakt z Acmella oleracea (różne rodzaje form kosmetyków do stosowania na skórę), jak i być podawany bezpośrednio do mięśnia (iniekcyjna forma podania substancji).

 

Zatem spilantol jest doskonałym składnikiem do wytwarzania nowych form kosmetyków, przeznaczonych do hamowania aktywności skurczu mięśni mimicznych. Oczywiście, najsilniejsze i najbardziej skuteczne działanie blokujące mechanizm skurczu mięśni twarzy będzie zauważalne po iniekcyjnym podaniu substancji bezpośrednio do samego mięśnia. Jednak badania jednoznacznie wskazują, że także stosowanie ekstraktu z Acmella oleracea jako źródła spilantolu w różnych formach kosmetyków do stosowania wyłącznie zewnętrznego dają również bardzo zadowalające efekty zmniejszające lub nawet wstrzymujące skurcz mięśni mimicznych.

 

Spilantol ma doskonałe właściwości pokonywania bariery naskórkowej i migracji w głąb skóry, zatem może stanowić doskonały składnik skutecznych – i co najważniejsze – bezpiecznych kosmetyków nowej generacji. Najlepszym surowcem do ekstrahowania spilantolu (najwyższa procentowa zawartość substancji) jest korzeń, liście lub pączki rośliny Acmella oleracea.

 

WSKAZANIA DO ZABIEGU

 

 • zmarszczki mimiczne istniejące oraz dopiero powstające

 

 • każdy rodzaj skóry w każdym wieku

 

 • cera poszarzała, zmęczona

 

 • skóra odwodniona i sucha

 

 • idealny zabieg bankietowych przed ważnym wyjściem

 

GŁÓWNE SKŁADNIKI AKTYWNE

 

 • Kompleks INFUZYJNY SPILANTOL HX-8 TM. Innowacyjne połączenie spilantolu z peptydem HX-8, umieszczone w TRÓJWYMIAROWEJ GĄBCE MOLEKULARNEJ. Kompleks ten zapewnia rekordową siłę redukcjii zmarszczek mimicznych w okolicach OCZU, UST i CZOŁA. Jego skuteczność zapewniają trzy mechanizmy działania:

 

 • DZIAŁANIE ROZLUŹNIAJĄCE-  zmniejszenie napięcia w miejscach powstawania zmarszczek związanych z mimiką róznych rejonów twarzy (działanie natychmiastowe i długofalowe);

 

 • DZIAŁANIE NA KOMÓRKI SKÓRY-  przeciwdziałanie skurczom miofibroblastów, które kurcząc sie podczas ruchów mimicznych, powodują tworzenie się zagłębień w skórze (działanie natychmiastowe);

 

 • HYDROINFUZYJNE WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK -  za pomocą trójwymiarowej gąbki molekularnej o wyjątkowej sile wiązania wody w naskórku (działanie natychmiastowe).

 

 • Następuje spektakularne wygładzenie powierzchni skóry oraz rekordowe uelastycznienie i nawilżenie.

 

 • TRÓJWYMIAROWA GĄBKA MOLEKULARNA - autorskie połączenie trzech róznych form i pochodnych kwasu hialuronowego. Charakteryzuje się rekordową siłą wiązania wody na kilku poziomach skóry. Kompletnie i długotrwale nawilża i poprawia elastyczność. "Wypełnia" zmarszczki i nierówności skóry.

 

 • Nanodyski TM z peptydami

 

 • Glukonolakton

 

 • Heksapeptyd

 

 • NIACYNAMID- składnik o niezwykle szerokim spektrum działania. Stymuluje syntezę ceramidów, dzięki czemu poprawia stan bariery naskórkowej - poprawia nawilżenie, elastyczność i zmniejsza  TEWL (transepidermalną ucieczkę wody). Rozjaśnia skórę i redukuje przebarwienia.   Wyrównuje koloryt cery. Wpływa na pracę gruczołów łojowych, zmniejsza wydzielanie sebum.

 

 

DZIAŁANIE:

 

 • KOSMOCEUTYCZNY PATENT KOREAŃSKI- "bomba" składników aktywnych w nowatorskiej formule

 

 • Spektakularne spłycenie zmarszczek mimicznych w okolicach oczu, ust i czoła

 

 • Widoczne wygładzenie powierzchni skóry oraz rekordowe uelastycznienie i nawilżenie

 

 • Przywrócenie zdrowego promiennego wyglądu cery

 

 • Ponadprzeciętny efekt nawilżenia, który utrzymuje się aż 72 godziny!

 

 • Rozjaśnienie oraz rozświetlenie kolorytu skóry

 

 • Kojenie i łagodzenie podrażnień

 

 • Zwężenie porów

 

 • Działanie anti-aging

 

 • Redukcja obrzęków oraz obkurczenie naczynek krwionośnych

 

 

Kilka sków o toksynie botulinowej.....

TOKSYNA BOTULINOWA (BTX) jest neurotoksyną wytwarzaną w warunkach beztlenowych przez bakterie Clostridium botulinum (pałeczki jadu kiełbasianego). Istnieje 7 typów antygenowych toksyny, oznaczonych literami od A do G. W medycynie estetycznej najczęściej wykorzystujemy toksynę botulinową typu A, rzadziej B. Toksyna botulinowa jest jedną z najsilniej działających toksyn biologicznych. Nauka wykorzystała jednak właściwości tej neurotoksyny i sprawiła, że trucizna z powodzeniem służy dzisiaj człowiekowi. Botulina to obecnie niezastąpiony czynnik terapeutyczny stosowany w leczeniu zaburzeń nerwowo-mięśniowych, jest wykorzystywana również przy uśmierzaniu bólu, nadpotliwości oraz w schorzeniach układu pokarmowego. Jednak dla wielu osób, które słyszą słowo „botoks” ,skojarzenie jest jednoznaczne – to najskuteczniejsze remedium na zmarszczki mimiczne i przywrócenie twarzy młodego, pięknego wyglądu.

 

Badania nad mechanizmem działania toksyny botulinowej wykazały, że oddziałuje ona bezpośrednio na złącze nerwowo – mięśniowe. Toksyna wywołuje porażenie mięśni w wyniku blokowania uwalniania acetylocholiny na poziomie połączenia nerwowo-mięśniowego mięśni szkieletowych, hamując tym samym przekazywanie impulsów nerwowych przez połączenie synaptyczne do części ruchowej płytki.

 

O ile w przypadku podania Botoksu droga dotarcia toksyny jest bezpośrednia i oczywista (wyłącznie podanie iniekcyjne), o tyle rozwiązanie alternatywne – bezpieczne również dlatego, iż przebiegające bez konieczności przerwania ciągłości tkanki rodzi poważne wątpliwości co do działania substancji nałożonej bezpośrednio na skórę (strukturę o ograniczonej i mocno selektywnej przepuszczalności). Prowadzone w warunkach in vitro i in vivo badania dowiodły jednak, iż spilantol, należący do większej grupy związków zwanych N-alkiloamidami jest substancją, która wykazuje doskonałe właściwości migracji przez wszystkie warstwy skóry i możliwość  dotarcia bezpośrednio do mięśni.